Background Image

Merhaba.

Bizler GEA Gönüllüleriyiz…

“Toprak Ana” anlamına gelen ve mitolojide yeryüzünü simgeleyen GEA, 1994 senesinde kurulmuş olan ve tamamı gönüllülerden oluşan bir sivil toplum kuruluşudur. GEA, 25 yıldır ülkemizde ve tüm dünyada arama kurtarma, ekoloji, insani yardım ve sosyal kampanya çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye çapında 13 şubesi ve 1.045 gönüllü üyesi bulunan GEA, dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelebilecek depremlerde ve doğal afetlerde, arama kurtarma ve insani yardım operasyonları başta olmak üzere, bina çökmeleri, patlama ve bombalı saldırılarda arama kurtarma çalışmaları ve şehir içi sel afetlerinde kurtarma ve orman yangınlarına müdahale çalışmalarında bulunmaktadır. Bugüne dek ellinin üzerinde ulusal ve uluslararası operasyonda görev almış olan GEA Ekibi, aynı zamanda, gönüllü çalışma yoluyla, elimizdekinin en iyisini, en güzel şekilde paylaşmak üzere çeşitli eğitimler ve sosyal kampanyalar düzenlemektedir.

GEA ve faaliyetlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi için:

https://www.gea.org.tr/

Instagram: @gea_arama_kurtarma
https://www.instagram.com/gea_arama_kurtarma/
Twitter: @GEA__SAR
https://twitter.com/GEA__SAR
Facebook : @GEAAramaKurtarma
https://www.facebook.com/GEAAramaKurtarma/
Youtube: GEA Arama Kurtarma
https://www.youtube.com/user/geaaramakurtarma

2019 Faaliyet Raporu

Neden “Evdeetkinlik.com”?

Bugünlerde tüm dünyanın ortak gündemi koronavirüs. Hepimiz, bireysel ve toplumsal sorumluluk bilinciyle çeşitli tedbirler alarak, kendimizi ve sevdiklerimizi korumaya çalışıyor, aynı zamanda bu dönemde en büyük sorumluluğu özveriyle üstlenmiş olan sağlık çalışanlarına ve sağlık sistemininin etkin işleyişine destek oluyoruz. Evde kalıp kendimizi fiziksel olarak izole ettiğimiz bu günlerde, ruhsal ve fiziksel sağlığımızı korumak hepimizin önceliği. Bu dönemde kaynaklarını, eserlerini ve diğer çalışmalarını bizlerle paylaşan çok sayıda duyarlı kurum, sanatçı ve kişi sayesinde dünyayı evlerimize getirme fırsatına sahibiz. Tek yapmamız gereken, zamanımızı doğru seçimlerle ve faydalı etkinliklerle verimli değerlendirmek. Bizler de GEA Gönüllüleri olarak, seçimlerinizde yardımcı olması ve kolaylık sağlaması umuduyla, bu kaynakların bazılarını sizler için derledik. Sizi Evdeetkinlik.com’u keşfetmeye davet ediyoruz. Evde Kalın, Sağlıcakla Kalın!

Bu site, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün #evdekal çağrısını desteklemek amacıyla GEA Gönüllüleri tarafından hazırlanmıştır.